Spotkanie z fletnią W czwartkowe południe 19 marca do granowskiej książnicy przyjechał gość z Ukrainy Oleg Dovgal .

 

Spotkanie prowadził Roman Pankiewicz ,autor książek podróżniczych ,który przedstawił granowskiej młodzieży ukraińskiego muzyka.

 

Zamieszkały we Lwowie artysta jest cenionym muzykiem i kompozytorem. Jest etatowym muzykiem Filharmonii Lwowskiej jak również wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie. Wirtuoz jest znany nie tylko w kraju. Jego koncerty odbywają się także poza granicami. Na stałe współpracuje z zespołem BREVIS. W wolnym czasie komponuje muzykę,której inspiracją są ludowe utwory z rejonu gór Karpat. Występował w większości krajów byłego ZSSR, we Francji, Niemczech, Belgii i Holandii.

 

Jest również znany w naszym kraju. O jego popularności świadczy fakt zaproszenia Go do Polanicy-Zdrój na Międzynarodowy Festiwal „Muzyka świata”, gdzie koncertował z polskimi wykonawcami. Współpracował między innymi ze Stanem Borysem, Ireną Jarocką, Stanisławem Soyką.

 

Spotkanie z fletnią miało charakter spotkania literacko-muzycznego. Pan Oleg grał klasyczne utwory i melodie o tematyce ludowej. W trakcie imprezy opowiadał legendy związane z bożkiem Panem i powstaniem instrumentu. Jego ulubionym instrumentem jest właśnie Fletnia Pana, chociaż nie stroni od gry na innych instrumentach np. piszczałkach, skrzypcach.

 

Na zakończenie zaproszono zgromadzoną młodzież do konkursu muzycznego pt. Jaka to melodia .Na wzór popularnego programu telewizyjnego uczestnicy mieli za zadanie odgadnąć tytuł granego fragmentu melodii.

 

W nagrodę zwycięzca otrzymał płytę artysty.