Pracownia Gobelinu Artystycznego przy Bibliotece Publicznej Gminy Granowo działa od 1992 roku. Oprócz tkania indywidualnych prac, uczestniczki Pracowni wykonały kilka wspólnych gobelinów. Pierwszy wspólny gobelin zatytułowany "Abstrakcja", jest prezentowany w Bibliotece w Granowie. Następne dwa zostały wykonane z okazji9 700.lecia Granowa. Jeden z nich, z herbem Gminy Granowo zawisł na ścianie w gabinecie Wójta , a drugi z herbem Gminy Sint Anthonis w Holandii i Gminy Granowo, zawisł w holu Urzędu Gminy tej zaprzyjaźnionej z nami holenderskiej miejscowości. Następna praca zbiorowa, przedstawiające kościół w Granowie, została podarowana fundacji Kirche in Not w Niemczech, w podziękowaniu za przekazaną darowiznę pieniężną na remont naszej świątyni. Z okazji obchodów 700.lecia Grodziska Wielkopolskiego, Wójt Wieczorek podarował grodziskiemu Burmistrzowi gobelin przedstawiający starą uliczkę w Grodzisku. Gobelin ten wykonała Pani Barbara Włodarczyk. Podczas dożynek gminnych w Kubaczynie , Wójtowi i Przewodniczącego Rady Gminy Granowo zostały wręczone gobeliny przedstawiające herb nasze j Gminy i oraz godło Polski. Można je teraz oglądać w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Granowo. Od 2004 roku zajmujemy się również malowaniem na jedwabiu.

Pracownia prowadzi zajęcia również z dziećmi i młodzieżą.

Gobeliniarki spotykają się w każdy czwartek o godz. 18.00 w pomieszczeniach Biblioteki.

Historia Pracowni gobelinu w Granowie od 1992 do 2017r, pracownia w tych latach działała przy Bibliotece

a od 2019 roku działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Granowie.

Pracownia Gobelinu Artystycznego-25 lat